Rozprávka o losíkovi

Vždy keď dostanem novú zákazku, ktorá má byť presne na mieru zákazníkovi, mám veľkú trému. Hlavou mi lietajú myšlienky, ako mám zákazku poňať, aké farby a vzory použiť, či bude vyhotovenie jednoduchšie, alebo naopak plné detailov.

hansvelky2_1jpg


Nebolo tomu inak ani pri zákazke pre Zveropark zo Žarnovice - Revištského Podzámčia.

Objednali si maňušky k vlastnej rozprávke o losíkovi, ktorá je o živote losa európskeho mokraďového od jeho narodenia až po dospelosť. 

hansmaly2jpg

Nuž, pustila som sa do skicovania (o výzore drozda, pižmoňov a zajaca som mala jasnú predstavu hneď od začiatku, losíkov som zopár krát prerábala a Tuva - opatrovateľka, bola do poslednej chvíle čiernovláska :) a  hľadania tých správnych materiálov.. Po odsúhlasení zákazníkom som sa pustila do práce. Najprv som urobila parohy, keďže tie som považovala za najťažšie, ostatné už išlo ako po masle :). A keďže losíci majú parohy akoby potiahnuté zamatom, na parožky som použila tmavohnedý zamat.

Rozprávka je súčasťou balíčka pripraveného pre školy, ktoré si tak môžu spestriť bežné hodiny prírodopisu či biológie a nenásilnou, hravou formou načerpať nové informácie o zvieratách a prírode.

Tak čo myslíte, budú sa maňušky deťom páčiť?

drozd2jpg
zajoapizmone2jpg

far2jpg