Moje prvé pexeso

No ak mám byť úprimná, toto vôbec nie je moje prvé pexeso.. Prvé som urobila keď som mala asi šesť rokov spolu s mojim štvorročným bratom a dvojročnou sestrou za asistencie maminy.

Mamina na to obetovala svadobné oznámenia, ktoré im zostali zo svadby, nastrihala z nich kartičky, na ktoré sme mali nakresliť niekoľko dvojíc. Samozrejme moje boli najkrajšie a vtedy som sa na mamu hnevala, že to nedala spraviť iba mne – aby to bolo pekné :D.

S pexesom sme sa nakoniec veľa nenahrali.. Totiž sestra, ktorá mala vtedy dva roky, stihla pri prvej hre niekoľko kartičiek rozžuť na kašu a bolo po paráde. Celkovo sme sa ale s pexesami hrávali veľmi dlhú dobu, mali sme rôzne, no ja si zo všetkých najviac pamätám zvieratkové pexeso (áno, zvieratá milujem od malička :) )


2_1jpg

Nad textilným pexesom som premýšľala vééľmi dlho. Nejaké som aj ušila, ale keď boli hotové nepáčili sa mi.. Vzor látky bol buď moc fádny, alebo opozeraný, alebo gýčový.. Ono zohnať látku vhodnú na pexeso, tak aby ju nikto iný nemal je fakt fuška.. A mne sa to teda nepodarilo.  Preto som si povedala, že si látku navrhnem sama.. Lenže čas bežal, ja som šila maňušky a k ceruzkám a skicáku sa nie a nie dostať. Keď som ani po pol roku nemala ani čiarku, napadlo ma osloviť jednu šikovnicu, ktorú tvorí pod značkou Da Linka. Táňa Vrtochová bola veľmi promptná a ja som mala o pár dní desať nádherných ilustrácií zvieratiek.  Rýchlo som pripravila látku do tlače, poslala objednávku, nakúpila výstuž a čakala, kedy mi látka príde. Látka prišla, ale stroj odišiel.. do servisu... a keď sa vrátil, vraj také šiť nebude... No čo už, mal na to nárok, však už to bol matuzalem medzi strojmi. Medzitým sa ale nakopili objednávky na maňušky a tak sa pexeso len odsúvalo a odsúvalo... Až prešli ďalšie štyri mesiace...

koljpg

Dnes ale už môžem s úľavou napísať, že pexeso je tu a ja len dúfam, že sa vám, resp. vašim ratolestiam bude páčiť. Tvorí ho osem párov, čiže šestnásť kartičiek a vrecko na odkladanie kartičiek.